VII MISTRZOSTWA MAZOWSZA TAEKWON-DO

W niedzielę 20 marca 2022 roku w dębskiej hali sportowej miały miejsce VII Mistrzostwa Mazowsza Taekwon-do zorganizowane przez Akademię Sztuk Walki Dawida Matwieja VII dan. Zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników – ponad 180 zawodników z następujących klubów: BE FIT Taekwon-do Team Legionowo (Trener Magdalena Kozłowska), Tang Soo Do „Ronin” UPLKS Tęcza Stanisławów (Trener Jacek Kesler), Wołomińskie Centrum Sztuk Walki (Trener Michał Majewski), TOP GUN Garwolin (Trener Sylwester Trębiński), Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria (Trener Tomasz Nowicki), UKS Taekwon-do Ząbki (Trener Dariusz Wolf), Mińskie Centrum Kickboxingu (MMz i Mrozy – Trener Patryk Matwiej) oraz Akademia Sztuk Walki Dębe Wielkie i Mińsk Mazowiecki (Trener Dawid Matwiej).

Zawodnicy konkurowali ze sobą podzieleni pod względem wieku (przedszkolaki 3-4 lata, dzieci 5-6 lat, młodzicy 7-9 lat, kadeci 10-12 lat, juniorzy młodsi 13-15 lat, juniorzy 16-18 lat oraz seniorzy +19 lat), stopnia zaawansowania i wagi. Mieli do dyspozycji wiele konkurencji, w których mogli się wykazać, a wśród nich: układy Taekwon-do/ kata otwarte, tor przeszkód, szybkościówka (kopnięcia boczne na tarczę we wskazanym czasie), soft-kick (walka przerywana na piankowe miecze), walki hogo-semi (walka przerywana w specjalnym pancerzu), walki light-contact (walka w formule ciągłej, lekki kontakt), techniki specjalne Twimyo Ap Chagi (kopnięcie z wyskoku na specjalną maszynę), testy siły (rozbicia desek). Konkurencje przebiegały niezwykle sprawnie, dzięki tytanicznej pracy całego zespołu sędziowskiego. Dziękujemy następującym osobom, które były zaangażowane w organizację VII Mistrzostw Mazowsza Taekwon-do: Dawid Matwiej, Monika Matwiej, Mariusz Steczek, Ewa Steczek, Dariusz Skalski, Ewa Ołdak, Maria Chachlińska, Krzysztof Chachliński, Krzysztof Pszczółkowski, Michał Jabłoński, Mariusz Wojda, Mirosław Ługowski, Radosław Truszczyński, Patryk Koszewski, Justyna Koszewska, Julia Orska, Izabela Więsik, Kamila Chachlińska, Natalia Michaliczyk, Natalia Sikorska, Katarzyna Steczek, Natalia Steczek, Damian Walas, Karolina Chachlińska, Mariola Dudzińska, Anna Wiśniewska, Patryk Leszko, Sebastian Gańko.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i gratulujemy wygranych.

Oto wyniki sportowych zmagań:

UKŁADY TAEKWON-DO

DZIECI, MŁODZICY 10-9 CUP

  1. Armin Dudek
  2. Jakub Lewandowski
  3. Weronika Król

DZIECI, MŁODZICY 8-6 CUP

  1. Oliwia Wojda
  2. Zofia Pawłowska
  3. Zuzanna Szymaniak

KADECI 10-7 CUP

  1. Małgosia Frączyk
  2. Kamila Rębisz
  3. Amelia Szlendak

KADECI 6-4 CUP

  1. Oliwia Kondej
  2. Bartosz Kondracki, Mikołaj Kusak
  3. Igor Cisowski

+13 LAT 10-7 CUP

  1. Nikola Hening
  2. Aleksandra Osińska
  3. Natalia Trzpil

+13 LAT 6-3 CUP

  1. Patryk Leszko
  2. Aleksandra Piotrkowicz
  3. Adrian Brzostowski

+13 LAT 2 CUP-1 DAN

  1. Denis Miedviediew
  2. Sebastian Gańko
  3. Igor Więsik

KATA OTWARTE

MŁODZICY

  1. Tomasz Król
  2. Jakub Dąbrowski
  3. Szymon Kartasiewicz

KADECI

  1. Adam Sobczak
  2. Igor Piotrowski
  3. Gabriela Przybysz

JUNIORZY, SENIORZY

  1. Oliwia Winiarek
  2. Damian Szczęsny
  3. Stanisław Nowicki

SOFT-KICK

dzieci

  1. Adam Szlendak
  2. Kaja Weśniuk
  3. Amelia Wojda

młodziczki -30kg

  1. Wiktoria Kondej
  2. Zuzanna Decyk
  3. Hanna Gierej

młodziczki +30kg

  1. Agata Bukrap
  2. Karolina Szeląg
  3. Aleksandra Kurek

młodzicy -30kg

  1. Tomasz Król
  2. Julian Gaś-Małecki
  3. Oskar Trzciński

młodzicy +30kg

  1. Juliusz Sidwiński
  2. Piotr Sasim
  3. Kacper Tlaga

TOR PRZESZKÓD

przedszkolaki

  1. Kornelia Matwiej
  2. Daniel Matwiej
  3. Szymon Trąbicki

dzieci

  1. Kaja Weśniuk
  2. Amelia Wojda
  3. Adam Szlendak

SZYBKOŚCIÓWKA

dzieci

  1. Filip Wójcikowski
  2. Kaja Weśniuk
  3. Amelia Wojda

młodziczki

  1. Hanna Gierej
  2. Karolina Osińska
  3. Oliwia Wojda

młodzicy

  1. Jakub Lewandowski
  2. Kacper Miros
  3. Tomasz Król

WALKI SEMI-HOGO

kadetki -33kg

  1. Nelly Narowska
  2. Oliwia Gałązka
  3. Pola Gawryś

kadetki -40kg

  1. Zosia Kowalska
  2. Zuzanna Przybysz
  3. Oliwia Kondej

kadetki +45kg

  1. Gabriela Przybysz
  2. Kamila Rębisz
  3. Małgosia Frączyk

kadeci -37kg

  1. Adam Sobczak
  2. Szymon Król
  3. Dominik Szymaniak

kadeci -50kg

  1. Antoni Koszewski
  2. Michał Kowalski
  3. Mateusz Siporski

kadeci +55kg

  1. Mikołaj Kusak
  2. Oskar Jackowski
  3. Aleksander Pergoł

WALKI LIGHT-CONTACT

junior młodszy

  1. Dawid Szymaniak
  2. Patryk Karpiński
  3. Kacper Przybysz

junior młodszy -65kg

  1. Igor Więsik
  2. Michał Wójcik
  3. Stanisław Wiśniewski

junior młodszy +65kg

  1. Patryk Pergoł

juniorki młodsze -60kg

  1. Oliwia Winiarek
  2. Sandra Czerny
  3. Izabela Sobczak

juniorki młodsze +60kg

  1. Oliwia Narojczyk
  2. Paulina Ryszkowska
  3. Nina Balas

juniorki

  1. Jessica Urbaniak
  2. Aleksandra Piotrkowicz

juniorzy -62kg

  1. Sebastian Jas
  2. Dawid Słowik

juniorzy open

  1. Damian Szczęsny
  2. Kamil Skowronek
  3. Jakub Pasik

seniorki

  1. Paulina Dudzińska

seniorzy

  1. Sebastian Gańko
  2. Patryk Leszko
  3. Damian Uchman

TWIMYO AP CHAGI – techniki specjalne

kadetki

  1. Oliwia Kondej
  2. Amelia Szlendak
  3. Zosia Kowalska

kadeci

  1. Rafał Lewczuk
  2. Mateusz Siporski
  3. Marcin Olkowski

junior młodszy

  1. Michał Wójcik
  2. Igor Więsik
  3. Stanisław Wiśniewski

juniorki młodsze

  1. Oliwia Winiarek
  2. Paulina Ryszkowska
  3. Zuzanna Maszkiewicz

juniorzy

  1. Damian Szczęsny
  2. Kamil Skowronek
  3. Jakub Pasik

juniorki

  1. Aleksandra Piotrkowicz
  2. Jessica Urbaniak
  3. Paulina Dudzińska

seniorzy

  1. Sebastian Gańko
  2. Patryk Leszko
  3. Adrian Brzostowski

TESTY SIŁY

juniorzy

  1. Kamil Skowronek
  2. Jakub Pasik

juniorki

  1. Jessica Urbaniak
  2. Paulina Dudzińska

seniorzy

  1. Patryk Leszko
  2. Denis Medviediew
  3. Sebastian Gańko

 

 

Monika Matwiej IV dan

Akademia Sztuk Walki