Aktualności

WAKACYJNE SZALEŃSTWO Z ASW!

 

Za nami naprawdę intensywne wakacje. Zorganizowaliśmy 4 obozy letnie oraz 8 turnusów półkolonii. Przez całe dwa miesiące przerwy kontynuowane były treningi Taekwon-do i Kick-Boxingu zarówno w Mińsku, jak i w Dębem Wielkim.

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego wyruszyliśmy na obóz do Hiszpanii, gdzie po drodze zwiedziliśmy Paryż oraz Barcelonę, a w drodze powrotnej Wrocław. Droga była długa i męcząca, ale widok lazurowej wody i idealna pogoda były tego warte 😉. Ponad 80-osoba ekipa świetnie bawiła się podczas tego wakacyjnego wypoczynku w Lloret de Mar, m.in. tańcząc poranną zumbę, ćwicząc flamenco czy podziwiając gotowanie hiszpańskiego dania paella.

Ostatni tydzień lipca spędziliśmy w dobrze już znanym Kunerad na Słowacji, gdzie 50osobowa grupa dzielnie pokonywała górskie szlaki i podziwiała niezwykłe widoki: m.in. zamek Lietava, Janosikowe Diery. Odpoczywaliśmy nad brzegiem odkrytych basenów oraz podczas spływu tratwami. Czas uprzyjemniła nam również również wycieczka do nowo otwartego Bajkowego Lasu.

Kolejne obozy spędziliśmy już w Polsce. 9 sierpnia 100osobowa ekipa wyjechała do Augustowa, gdzie czas mijał nam na pływaniu kajakami, kąpielach w jeziorze czy pokonywaniu tras w parku linowym. Nie lada atrakcją była dyskoteka na statku na jeziorze Necko. Sprawdzeniem umiejętności wiosłowania dla naszych obozowiczów był spływ kajakowy, gdzie dodatkowym wyzwaniem było śluzowanie. Podczas całodniowej wycieczki po Suwalszczyźnie zwiedziliśmy sanktuarium w Studzienicznej, trójstyk granic oraz piękne zabytkowe wiadukty kolejowe w Stańczykach.

Zaraz po tym obozie wyruszyliśmy na kolejny- tym razem sportowy. Prawie 100-osobowa grupa 'maniaków endorfin’ wyjechała nad Bałtyk do Pobierowa w poszukiwaniu przygód i dobrej formy 😉. Do wyboru były zajęcia: Taekwon-do, taneczne, akrobatyka, ASG oraz strażackie. Tu nie było miejsca na nudę. Zwykła gra w piłkę była odpoczynkiem 🙂 Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy w pełni korzystać z rewelacyjnych warunków, tj. pięknej i szerokiej plaży, morza i niezwykle bogatego zaplecza sportowego: stadionu, boisk, siłowni czy bieżni.

Nasza dzielna kadra dbała o bezpieczeństwo i atrakcje dla uczestników. Każdy obóz zawierał w sobie chrzest, śluby obozowe, a na zakończenie na tzw. sayonarze odbywała się prezentacja grup. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe drewniane medale, koszulkę klubową oraz inne upominki od ASW.

Podczas ośmiu turnusów półkolonii (dwa turnusy w Dębem Wielkim, sześć w Mińsku Maz.) uczestniczyło prawie 250 osób. W każdym tygodniu program był naszpikowany atrakcjami: wyjazdy nad wodę – na Karczunek, do wioski indiańskiej, do warszawskiego zoo, do kina czy na konie. Czas uprzyjemniały nam również wspólne wyjścia na lody, rozgrywki sportowe czy projekcje filmowe oraz przede wszystkim super zajęcia sportowe (m.in. taniec, akrobatyka). Na zakończenie turnusu każdy otrzymał wyjątkowy drewniany medal i upominki od ASW.

Wakacje zakończyliśmy z rekordowym wynikiem ponad 500 uśmiechniętych uczestników, co niezwykle cieszy nas jako organizatorów. Dziękujemy kadrze: organizatorowi i kierownikowi: Dawidowi Matwiejowi, Małgorzacie Matwiej, Damianowi Walasowi, Kindze Woźnicy, Julii Orskiej, Marii i Krzysztofowi Chachlińskim, Paulinie Dudzińskiej, Bartoszowi Sieradzanowi, Agacie Konowrockiej, Eli Mroczek-Cybulskiej, Rafałowi Wtulichowi, Hubertowi Duszczykowi, Zuzannie Szewczyk, Patrykowi Koszewskiemu, Michałowi Jabłońskiemu i Patrykowi Matwiejowi.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzacie powierzając nam swoje dzieci. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za fantastycznie spędzony czas.

I do zobaczenia na treningach, zimowiskach, półkoloniach lub za rok na kolejnych świetnych obozach, które już od 15 lat dla Was organizujemy!

Taekwon!

Monika Matwiej